Nominaties voor de Oscars zijn bekend.
Door Ludo Keeris | 10-01-2013 | Bron: Algemeen
Nominaties Oscars 2013
Vandaag, 10 januari, zijn de nominaties bekend gemaakt voor de Oscars van 2013. Op zondag 24 februari worden de winnaars bekend gemaakt. De grootste kanshebbers zijn Lincoln (12 nominaties), Life of Pi (11), Silver Linings Playbook (9) en Les Miserables (8). Opvallend is dat de film Amour, van Michael Haneke, maar liefst 5 nominaties in de wacht heeft gesleept. Erg knap voor een niet-Engelstalige en niet-Amerikaanse film. En het Nederlandse hart gaat sneller kloppen vanwege de nominatie van de Nederlander Erk de Boer voor de visuele effecten in Life of Pi! En de Belgen zullen erg gecharmeerd zijn van de nominatie voor de korte film Dood van een Schaduw, van Tom van Avermaet.
Hieronder vind je een overzicht van alle genomineerden:
Beste Film van het Jaar
Genomineerden:
Amour (2012):
Argo (2012): Grant Heslov, Ben Affleck, George Clooney
Life of Pi (2012): Gil Netter, Ang Lee, David Womark
Lincoln (2012): Steven Spielberg, Kathleen Kennedy
Beste Acteur in een Hoofdrol
Genomineerden:
Bradley Cooper for Silver Linings Playbook (2012)
Daniel Day-Lewis for Lincoln (2012)
Hugh Jackman for Les Misérables (2012)
Joaquin Phoenix for The Master (2012)
Denzel Washington for Flight (2012/I)
Beste Actrice in een Hoofdrol
Genomineerden:
Jessica Chastain for Zero Dark Thirty (2012)
Jennifer Lawrence for Silver Linings Playbook (2012)
Emmanuelle Riva for Amour (2012)
Quvenzhané Wallis for Beasts of the Southern Wild (2012)
Naomi Watts for Lo imposible (2012)
Beste Acteur in een Bijrol
Genomineerden:
Alan Arkin for Argo (2012)
Robert De Niro for Silver Linings Playbook (2012)
Philip Seymour Hoffman for The Master (2012)
Tommy Lee Jones for Lincoln (2012)
Christoph Waltz for Django Unchained (2012)
Beste Actrice in een Bijrol
Genomineerden:
Amy Adams for The Master (2012)
Sally Field for Lincoln (2012)
Anne Hathaway for Les Misérables (2012)
Helen Hunt for The Sessions (2012)
Jacki Weaver for Silver Linings Playbook (2012)
Beste Regie
Genomineerden:
Michael Haneke for Amour (2012)
Ang Lee for Life of Pi (2012)
David O. Russell for Silver Linings Playbook (2012)
Steven Spielberg for Lincoln (2012)
Benh Zeitlin for Beasts of the Southern Wild (2012)
Beste Origineel Scenario
Genomineerden:
Amour (2012): Michael Haneke
Django Unchained (2012): Quentin Tarantino
Flight (2012/I): John Gatins
Moonrise Kingdom (2012): Wes Anderson, Roman Coppola
Zero Dark Thirty (2012): Mark Boal
Beste Scenario, gebaseerd op bestaand werk
Genomineerden:
Argo (2012): Chris Terrio
Life of Pi (2012): David Magee
Lincoln (2012): Tony Kushner
Beste Animatiefilm
Genomineerden:
Brave (2012): Mark Andrews, Brenda Chapman
Frankenweenie (2012): Tim Burton
ParaNorman (2012): Sam Fell, Chris Butler
Wreck-It Ralph (2012): Rich Moore
Beste Buitenlandse Film
Genomineerden:
Amour (2012): Michael Haneke (Austria)
Rebelle (2012): Kim Nguyen (Canada)
No (2012/I): Pablo Larraín (Chile)
En kongelig affære (2012): Nikolaj Arcel (Denmark)
Kon-Tiki (2012): Joachim Rønning, Espen Sandberg (Norway)
Beste Prestatie in Camera
Genomineerden:
Anna Karenina (2012/I): Seamus McGarvey
Django Unchained (2012): Robert Richardson
Life of Pi (2012): Claudio Miranda
Lincoln (2012): Janusz Kaminski
Skyfall (2012): Roger Deakins
Beste Prestatie in Montage
Genomineerden:
Argo (2012): William Goldenberg
Life of Pi (2012): Tim Squyres
Lincoln (2012): Michael Kahn
Beste Prestatie in Productie Design
Genomineerden:
Anna Karenina (2012/I): Sarah Greenwood, Katie Spencer
Les Misérables (2012): Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
Life of Pi (2012): David Gropman, Anna Pinnock
Lincoln (2012): Rick Carter, Jim Erickson
Beste Prestatie in Kostuumontwerp
Genomineerden:
Anna Karenina (2012/I): Jacqueline Durran
Les Misérables (2012): Paco Delgado
Lincoln (2012): Joanna Johnston
Mirror Mirror (2012/I): Eiko Ishioka
Beste Prestatie in Make-up and Haar
Genomineerden:
Hitchcock (2012): Howard Berger, Peter Montagna, Martin Samuel
Les Misérables (2012): Lisa Westcott, Julie Dartnell
Beste Originele Muziek, geschreven voor Film
Genomineerden:
Anna Karenina (2012/I): Dario Marianelli
Argo (2012): Alexandre Desplat
Life of Pi (2012): Mychael Danna
Lincoln (2012): John Williams
Skyfall (2012): Thomas Newman
Beste Origineel Lied, geschreven voor Film
Genomineerden:
Chasing Ice (2012): J. Ralph ("Before My Time")
Les Misérables (2012): Alain Boublil, Claude-Michel Schönberg, Herbert Kretzmer ("Suddenly")
Life of Pi (2012): Mychael Danna, Bombay Jayshree ("Pi's Lullaby")
Skyfall (2012): Adele, Paul Epworth ("Skyfall")
Ted (2012): Walter Murphy, Seth MacFarlane ("Everybody Needs a Best Friend")
Beste Prestatie in Geluidsmixing
Genomineerden:
Argo (2012): John T. Reitz, Gregg Rudloff, José Antonio García
Les Misérables (2012): Andy Nelson, Mark Paterson, Simon Hayes
Life of Pi (2012): Ron Bartlett, Doug Hemphill, Drew Kunin
Lincoln (2012): Andy Nelson, Gary Rydstrom, Ron Judkins
Skyfall (2012): Scott Millan, Greg P. Russell, Stuart Wilson
Beste Prestatie in Geluidsmontage
Genomineerden:
Argo (2012): Erik Aadahl, Ethan Van der Ryn
Django Unchained (2012): Wylie Stateman
Life of Pi (2012): Eugene Gearty, Philip Stockton
Skyfall (2012): Per Hallberg, Karen M. Baker
Zero Dark Thirty (2012): Paul N.J. Ottosson
Beste Prestatie in Visuale Effecten
Genomineerden:
The Avengers (2012): Janek Sirrs, Jeff White, Guy Williams, Daniel Sudick
De Hobbit: Een onverwachte reis (2012): Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White
Prometheus (2012/I): Richard Stammers, Trevor Wood, Charley Henley, Martin Hill
Beste Lange Documentaire
Genomineerden:
5 Broken Cameras (2011): Emad Burnat, Guy Davidi
The Gatekeepers (2012):
How to Survive a Plague (2012):
The Invisible War (2012):
Searching for Sugar Man (2012):
Beste Korte Documentaire
Genomineerden:
Inocente (2012): Sean Fine, Andrea Nix
Kings Point (2012): Sari Gilman, Jedd Wider
Mondays at Racine (2012): Cynthia Wade, Robin Honan
Open Heart (2013): Kief Davidson, Cori Shepherd Stern
Redemption (2012/V): Jon Alpert, Matthew O'Neill
Beste Korte Animatiefilm
Genomineerden:
Adam and Dog (2011): Minkyu Lee
Fresh Guacamole (2012): PES
Paperman (2012): John Kahrs
Beste Korte Film, Live Action
Genomineerden:
Asad (2012): Bryan Buckley, Mino Jarjoura
Buzkashi Boys (2012): Sam French, Ariel Nasr
Curfew (2012/I): Shawn Christensen
Henry (2011/III): Yan England
Recente artikelen
- Source 1 Media April Releases
- Wonka is vanaf 24/04 thuis te bekijken!
- Duik vanaf 10 april thuis in het verhaal van Night Swim!
- Remain In Light DVD, BLU-RAY & UHD Nieuwe releasedata
- Prijsvraag The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes - Win de DVD!
Inloggen